ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11565305
nr 1156 5305
+ konsol, nyrokoko, spegelns mått: 150x70, konsolbordets, höjd: 35 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 22 januari 2018
kl 20:21:22
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.